Najpierw prace magisterskie, a potem prace doktorskie.

Dopiero, co obroniłeś pracę licencjacką, a tu już musisz zastanowić się nad kształtem i zawartością następnej. Prace magisterskie to wyzwanie dla każdego studenta. Jak napisać wartościową i poprawną zarówno metodycznie jak i merytorycznie pracę magisterską? To pytanie, już od wielu lat zadają sobie studenci zarówno kierunków humanistycznych jak i przyrodniczych, studenci polscy jak i zagraniczni. A zasada jest prosta.

Pisząc prace magisterskie, prace doktorskie, prace licencjackie wystarczy tylko zachować poszczególne zasady, trzymać się tematu i dbać o to, aby praca dyplomowa była nie tylko ciekawa, ale również i estetyczna. Każda uczelnia posiada swoje kryteria, co do pisania prac licencjackich, prac magisterskich czy też prac doktorskich. Jak to wygląda w przypadku prac magisterskich?

Prace magisterskie są rezultatem studiów magisterskich, które trwają dwa lata. Prace magisterskie pisze się pod okiem promotora, czyli opiekuna naukowego. To on w trakcie pisania doradzi, podpowie, powie jak uniknąć niebezpiecznych tematów, wyjść z pułapki, etc. Jednak nie każdy promotor spełnia się w tym zakresie. Na szczęście, w sieci znaleźć można setki poradników, które krok po kroku przeprowadzą was przez etap pisania poszczególnych prac.

Co więcej, każda uczelnia dysponuje swoim poradnikiem. Tak, więc nie załamuj się, kiedy Twój promotor okaże się niekompetentną, a raczej zabieganą osobą i sam zapoznaj się z poszczególnymi zasadami. A kto wie, może twoja praca magisterska będzie Twoją przepustką do lepszej przyszłości. Może ona Cię zainspiruje i postanowisz kontynuować swoją drogę naukową. Prace doktorskie są na wyciągnięcie ręki.